Od 1992. do danas...

VIDEO Srušen svjetski rekord star 29 godina: Fantastični Norvežanin "letio" domaćom stazom

Na ovoj utrci postavljen je i novi južnoamerički rekord.

Norveški atletičar Karsten Warholm u četvrtak je na mitingu Dijamantne lige u Oslu postavio novi svjetski rekord na 400 m s preponama istrčavši tu dionicu za 46,70 sekundi, čime je za osam stotinki nadmašio 29 godina star rekord Amerikanca Kevina Younga.

Youngovih 46,78 sekundi bio je najdugovječniji svjetski rekord u trkačkim disciplinama, a postavljen je četiri godine prije nego što je Warholm rođen.

Dvostruki svjetski prvak i dosadašnji europski rekorder s 46,80 sekundi pobijedio je ispred Brazilca Alisona dos Santosa, koji je s 47,38 sekundi postavio novi južnoamerički rekord.

"Znao sam da u svom tijelu imam brzo vrijeme. Možda će trebati ponovno istrčati svjetski rekord da bi se osvojilo olimpijsko zlato", izjavio je ushićeni 25-godišnji Norvežanin.