Kakva utakmica

Medveščak pobijedio vodeći KAC, zvijezda postao 18-godišnji Tomljenović!

Hokejaši Medveščaka u susretu su 10. kola regionalne EBEL lige u Domu sportova svladali vodeći sastav lige KAC iz Klagenfurta sa 5-4 (1-2, 2-1, 2-1).

Sjajnu su utakmicu mogli vidjeti vjerni navijači Medvjeda u punoj Ledenoj dvorani. Na zagrebačkom ledu pao je trenutno vodeći Klagenfurt kojemu je to prvi poraz ove sezone nakon regularnih 60 minuta utakmice.

Velikim su trudom igrači Medveščaka uspjeli slomiti najbolju momčad lige. U prvoj trećini su promašili brojne šanse i činilo se kako će iskusni Klagenfurt znati kazniti brojne promašaje.

Medveščak je ipak uspio preokrenuti zaostatak od dva pogotka (1:3), a u zvijezdu utakmice prometnuo se 18-godišnji vratar Mate Tomljenović koji je u dvoranu stigao izravno iz zračne luke, te je čak i početak dvoboja kasnio kako bi on uspio stati na gol. Usprkos tomu, uspio je sakupiti 20 obrana.

Početno vodstvo Medveščaka preko MacAuleya gosti su preokrenuli s tri gola u nizu i činilo se da sigurno koračaju prema novoj pobjedi, no uslijedilo je nešto potpuno suprotno.

Prvo su Koren i Sertich donijeli poravnanje do kraja druge trećine, a preporođeni "medvjedi" furiozno su nastavili i u zadnjoj dionici. Iako je Klagenfurt prvi došao do 4-3 u 45. minuti, samo tri minute kasnije novo poravnanje donosi Kinasewich na asistenciju razigranog Serticha, da bi točno 10 minuta prije kraja gledatelje na noge dignuo Morency koji na dodavanje Truhna ponovo prednost daje Zagrepčanima. Do kraja su Austrijanci svim silama tražiti izjednačenje, ali je Tomljenović zaustavio sve njihove pokušaje.

''Ovo je sjajno, i atmosfera i pobjeda u debiju za Medveščak. Moj dan je počeo tako da sam krenuo sa Zvolenom na put u Bratilsavu gdje smo imali utakmicu. Tada me je nazvao djed i rekao je me Medveščak hitno treba'', rekao je nakon utakmice oduševljeni Tomljanović koji se za utakmicu nije mogao ni zagrijati.

Bila je to jedna od najboljih utakmica Medveščaka od ulaska u EBEL ligu. Klagenfurt je ove godine zaštrašujuće ušao u sezonu, a tu su momčad Medvjedi u drugoj trećini tako nadigrali da su gledatelji mogli samo uživati.

Medveščak ima 10 osvojenih bodova iz devet susreta, dok je KAC ostao na 15 bodova također iz devet utakmica, te je vodeću poziciju na ljestvici morao prepustiti Black Wingsima iz Linza. U sljedećem kolu Medveščak u petak gostuje u Češkoj kod Znojma.