Kakva senzacija: Hrvat treći na Giro d'Italia!

Hrvatski predstavnik Robert Kišerlovski drži sjajno treće mjesto na velikoj biciklističkoj utrci...

Australac Richie Porte (Saxo Bank) preuzeo je vodstvo u ukupnom poretku biciklističke utrke Oko Italije nakon 11. odrađene etape.

Vozila se po kišnim i vjetrovitim uvjetima najduža etapa ovogodišnjeg izdanja Giro d'Italije, od Lucere do L'Aquile, u dužini od 262 kilometra. U uzbudljivoj je utrci pobjedu odnio Rus iz Team Katushe Jevgenij Petrov, prošavši prvi ciljem nakon šest sati, 23 minute i 29 sekundi.

Petrov je do pobjede došao zahvaljujući odlučnom napadu u posljednjem kilometru utrke, čime se odlijepio od Talijana Darija Catalda, koji je zakasnio pet sekundi, kao i Španjolac Carlos Sastre.

Na 11. mjestu utrku je završio 23-godišnji Robert Kišerlovski, koji je za pobjednikom zaostao 18 sekundi. Time se probio na sjajno treće mjesto ukupnog poretka.

Australac Richie Porte, koji je preuzeo prvo mjesto ukupnog poretka, bio je tri sekunde sporiji od Hrvata, pred kojim sada ima minutu i 56 sekundi prednosti. Između njih još je samo Španjolac David Arroyo Duran, za kojim Kišerlovski zaostaje 14 sekundi.

Aleksandr Vinokurov (Katusha) zaostao je daleko u skupini favorita, završivši utrku s 12 minuta i 45 sekunde zaostatka za pobjednikom. Drugi hrvatski predstavnik, veteran Vladimir Miholjević na cilj je ušao 66. po redu.

Do kraja natjecanja još se vozi 10 etapa. Prva slijedi sutra od Citte' Sant'Angela do Porto Recanatija u dužini od 206 kilometara.