Jug došao na korak do Final Foura Eurolige

Vaterpolisti Juga CO u 4. su kolu Eurolige u Igalu uzeli bod odigrali neriješeno, 7-7, s Jadranom iz Hercego Novog.

Loše su Dubrovčani ušli u utakmicu. Nakon što je Bušlje doveo Jug u vodstvo, Vidović i Gojković su brzo preokrenuli rezultat i po prvi put doveli Novljane u vodstvo. Posebno je upečatljiv bio pogodak Gojkovića koji ga je postigao s 10-ak metara, a to je bila praktično jedina pogreška mladog Mirka Nižića na vratima Juga. Nakon tog pogotka Dobud izjednačuje rezultat na 2-2 da bi Gojković iz kontranapada te Filipović s krila doveli Jadran u vodstvo od dva pogotka prednosti.

Drugu četvrtinu je obilježila činjenica da Crnogorci nisu uspjeli iskoristiti četiri igrača više za redom. Ipak, Jug nije uspio tu činjenicu pretvoriti u svoju prednost. Tek je Sandro Sukno postigao jedan pogodak da bi Janović iskoristio neopreznost obrane Dubrovčana i izravno iz slobodnog udarca s 5 metara opet Jadran doveo u vodstvo od dva pogotka prednosti (5-3).

U trećem dijelu utakmice Jug napokon izjednačuje rezultat. Zaslužni za to su bili Lucas Seman i Pavo Marković, a Jug je propustio napad u kojem je imao dva puta igrača više za novo vodstvo. To je kaznio Riječanin u redovima Jadrana, Danijel Premuš.

Junak posljednje četvrtine bio je Andro Bušlje. Prvo je dvije i pol minute prije kraja s igračem više izjednačio na 6-6 da bi 50-ak sekundi do kraja utakmice postigao sjajan pogodak s 8 metara za konačnih 7-7. Između ta dva pogotka precizan za Crnogorce bio je Gojković.

Ovim rezultatom Jug je došao na korak do potvrde nastupa na Final Fouru Eurolige. U ranijem susretu ove skupine Partizan je pobijedio Budvu s 8-5 te sada ima 12 bodoba i blizu je osvajanja prvog mjesta u skupini. Jug ima 7 bodova, Budva 3, a Jadran je na posljednjem mjestu s 1 bodom.

Strijelci za Jug na ovoj utakmici su bili: Bušlje (3), Dobud, Sandro Sukno, Marković i Seman. S druge strane najprecizniji je bio Gojković (3), a mrežu Nižića zatresli su i Filipović, Vidović, Janović i Premuš.