Izgubili nakon produžetka: Medvjedi ispali!

Medvjedi su izgubili u Klagenfurtu 6:5 nakon produžetka...

Hokejaši KAC-a pobijedili su u Klagenfurtu Medveščak sa 6-5 (2-3, 2-1, 1-1, 1-0), čime su dobili i četvrtfinalu seriju s 4-1 u pobjedama...

Bio je to okršaj prve i osme momčadi u osnovnom dijelu sezone. Nakon ove utakmice ostaje dojam da je Medveščak uz malo više sreće mogao ostvariti bolji rezultat. Ako ništa drugo, barem odvesti seriju do šestog dvoboja u Zagrebu. Imali su ''medvjedi'' u petom ogledu vodstvo 4-2 u drugoj trećini, ali ipak nisu izdržali do kraja...

Sjajnu prvu trećinu odigrao je Medveščak u Klagenfurtu. Domaćini su imali 1-0 i 2-1, ali su svejedno Zagrepčani otišli na prvi odmor s prednošću 3-2. Domaćini su poveli u 9. minuti iz lijepe i brze akcije koju je pogotkom okončao Brandner. No, samo četiri minute kasnije je uslijedilo izjednačenje. Medveščak je odlično odigrao s igračem više. Kada je već polako istjecalo vrijeme kazne za domaćeg igrača, Banham je odlično pogodio za 1-1. U 16. minuti je Scofield opet doveo domaćine u vodstvo, ali je samo minutu kasnije Kinasevich sjajnim pogotkom vratio rezultatsku ravnotežu. U 18. minuti, Medveščak je poveo! Guidarelli je uspio progurati pak kroz noge domaćeg vratara Chioda.

U 26. minuti je Day sjajno presjekao jedno dodavanje domaćih igrača, krenuo sam prema Chiodu i matirao ga poslavši pločicu u sam kut. Domaćini su sretno smanjili u 33. minuti, jer je pločica nakon udarca jednog igrača KAC-a pogodila Gazdića u ruku i odbila se u mrežu.

Nešto kasnije, Kanaet je izborio penal za Medveščak, ali je Chiodo obranio njegov pokušaj. U 36. minuti, domaćini su izjednačili. Medveščak je bez prave koncentracije ušao u obranu s čovjekom manje, pa je Kalt ostao potpuno sam ispred Roberta Kristana i nije mu bilo teško matirati slovenskog vratara na golu Medveščaka.

Početkom treće trećine, domaćin je poveo drugim golom Brandnera. No, Zagrepčani su preko Sandrocka uspjeli u samoj završnici odvesti utakmicu u produžetak. Zabio je Sandrock u zadnjoj minuti.

U doigravanju vrijedi pravilo zlatnog gola, igra se ''četiri na četiri'' do prvog gola. Nažalost, postigao je Tyler Scofield u 68. minuti za KAC i njihovu ukupnu pobjedu 4-1 u seriji.

Medveščak se predstavio u dobrom svjetlu i na častan se način oprostio od EBEL lige za ovu sezonu.