Ivica Kostelić ukupno peti skijaš svijeta

Austrijanac Reinfried Herbst u napetoj je završnoj utrci Svjetskog skijaškog kupa osvojio Mali globus za najboljeg slalomaša svijeta. Pobjeda je u Garmisch-Partenkirchenu pripala Felixu Neureutheru, a Ivica Kostelić je zauzeo deseto mjesto...

Herbst je uoči posljednje utrke sezone imao 43 boda više od Juliena Lizerouxa. Francuz je nakon prve vožnje bio deveti sa svega dvije stotinke boljim vremenom od Austrijanca, tako da je u drugom laufu morao krenuti na sve ili ništa, posebno nakon što je Herbst ušao u cilj kao prvoplasirani.

Lizeroux je odlično odradio posao i ostvario čak 1.29 sekundi brže vrijeme od Herbsta, tako da je borba za Mali globus iznenada postala neizvjesna. Ipak, posao za Herbsta su do kraja odradili Felix Neureuther, Manfred Pranger i Andre Myhrer koji su se ugurali ispred Lizerouxa i tako mu znatno smanjili bodovni učinak i oduzeli mu ukupnu slalomsku pobjedu.

Austrijanac je na kraju do Malog globusa došao s 22 boda više od Francuza. Treći je Švicarac Silvan Zurbriggen koji je u subotu osvojio sedmo mjesto i tako se u slalomskom poretku ugurao ispred Ivice Kostelića koji je skupio pet bodova manje.

Kostelić je u Garmischu bio tek 19. nakon prve vožnje, ali je drugu odradio sjajno, ubilježio treće vrijeme, što ga je u konačnici podiglo na deseto mjesto s 1.80 sekundi zaostatka za Neureutherom, kojem je to druga pobjeda u Svjetskom kupu u karijeri. Nijemac je od Prangera, vodećeg nakon prve vožnje, bio brži 29 stotinki, a od trećeplasiranog Myhrera 35. U ukupnom je poretku Kostelić sezonu završio na petom mjestu sa 805 bodova.