Tek 32.

Ivica ostao bez bodova u superveleslalomu u Beaver Creeku!

Najbolji skijaš svijeta Ivica Kostelić ostao je bez bodova na drugom superveleslalomu sezone održanom u američkom Beaver Creeku.

Švicarski 25-godišnji skijaš Sandro Viletta ostvario je rezultat karijere pobijedivši u američkom Beaver Creeku u drugom superveleslalomskom natjecanju sezone.

Slavio je s vremenom od minute i 18.71 sekundi, te za dvadeset stotinki nadmašio srugoplasiranog Norvežanina Aksela Lunda Svinda, pobjednika prvoga ovosezonskog superveleslaloma prošlog vikenda u kanadskom Lake Louiseu. Viletta je ondje zauzeo 23. mjesto.

Švicarcu je ovo bila prva pobjeda i prvo postolje u karijeri. Dosad najbolji rezultat u karijeri četvrto mu je mjesto u veleslalomu iz Adelbodena prije gotovo tri godine. U superveleslalomu je u veljači ove godine u Hinterstoderu zauzeo sedmo mjesto, što mu je bio najbolji rezultat.

Sjajnu je formu trećim mjestom u subotu dokazao 24-godišnji Švicarac Beat Feuz, koji je za sunarodnjakom zaostao 26 sekundi. Treće mu je to postolje ove sezone nakon što je u oba dosadašnja spusta završavao drugi. Trenutačno drugoplasirani u disciplini i drugoplasirani u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, Švicarac Didier Cuche, zauzeo je deveto mjesto s 88 stotinki zaostatka.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić startao je u utrku s rednim brojem 16 i završio je na 32. mjestu s 2.05 sekundi zaostatka za pobjednikom. Prije tjedan dana u Kanadi branitelj naslova ukupnog pobjednika Svjetskog kupa bio je 40.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim završio je na 46.mjestu s 2.79 sekundi zaostatka za Villetom.

Sutra (nedjelja) je Beaver Creeku na rasporedu drugi ovosezonski veleslalom.