Innsbruck: Morgi uništio rivale i grabi prema tituli!

Austrijski skijaš-skakač Thomas Morgenstern pobijedio je na trećem ovosezonskom natjecanju Novogodišnje turneje četiriju skakonica održanom u austrijskom Innsbrucku skokovima od 129.5 i 126.5 metra...

Uvjerljivo je, s devet bodova viška, 24-godišnji Austrijanac nadmašio drugoplasiranog Poljaka Adama Malysza (128 i 123 metra), dok je Norvežanin Tom Hilde zauzeo treće mjesto ispred Švicarca Simona Ammanna, drugoplasiranog u ukupnom poretku Novogodišnje turneje.

Prvoplasiran je, i to uvjerljivo, Morgenstern, koji je jednom nogom već osvojio naslov pobjednika natjecanja kojim se dosad nije mogao pohvaliti: pred Ammannom trenutačno ima 27.3 bodova prednosti.

Naslov će ipak dovoljno dobrim skokovima u odnosu na Ammanna morati potvrditi na posljednjoj dionici natjecanja, u četvrtak u Bischofshofenu.

Morgensternu je ovo bila šesta pobjeda na desetom ovosezonskom natjecanju Svjetskog kupa skijaša-skakača, te jubilarna dvadeseta u karijeri. U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi ispred sunarodnjaka Andreasa Koflera s 262 boda prednosti.

Kažimo da je Gregor Schlierenzauer, povratnik u Svjetski kup i najbolji skakač sezone 2008/2009, nastupio na prvom natjecanju Novogodišnje turneje nakon ozljede koljena koju je zadobio 13. prosinca. Zauzeo je skromno 18. mjesto.