červar dopet donio zlato

Hrvatski rukometaši napokon zlatni nakon dramatičnog finala

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama.

Lino Červar (Foto Slavko Midzor/PIXSELL)

Hrvatska muška rukometna reprezentacija osvojila je zlato na 18. Mediteranskim igrama u španjolskoj Tarragoni, u reprizi finala iz 2001. hrvatski su rukometaši pobijedili Tunis sa 24-23 (9-12) i tako nakon 17 godina ponovo stali na najvišu stepenicu na MI.

Iako su nakon prvih 30 minuta bili u rezultatskom zaostatku, u nastavku su uspjeli preokrenuti rezultat i pogotkom Josipa Božić Pavletića u zadnjim sekundama utakmice stigli do pobjede i velikog slavlja.

Šest pogodaka postigao je David Mandić, a po pet su dodali Halil Jaganjac i Josip Božić Pavletić. Mosbah Sanai bio je pri strijelac Tunisa s pet pogodaka.

Hrvatskoj je ovo ukupno četvrto zlato na Mediteranskim igrama (1993., 1997., 2001. i 2018.), a u svojoj kolekciji ima i dvije srebrne medalje (2005. i 2013.)