Europski kup nacija

Ragbijaši izgubili u Švedskoj, ali nisu razočarali

Hrvatski ragbi reprezentativci poraženi su na gostovanju u Švedskoj.

Unatoč porazu, hrvatski reprezentativci su o odnosu na zadnji susret odigran protiv Švedske pokazali značajan napredak u igri. Hrvatska je imala svoje prilike koje nažalost nije iskoristila. Čini se da je utakmicu presudila na trenutke nedisciplinirana igra hrvatskih reprezentativaca.

Naime, sredinom prvog poluvremena Hrvatska je igrala 10 minuta (žuti karton) s igračem manje i u tom čak razdoblju primila čak dva zgoditka. Unatoč navedenom zaostatku i prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno te je završilo s malom prednošću domaćina (17-13). Drugo poluvrijeme donosi još veći angažman hrvatskih igrača, ali iz nekoliko vrlo izglednih prilika Hrvatska ne uspijeva doći u vodstvo.

Utakmica je do samog kraja bila neizvjesna te je Hrvatska u zadnjim minutama susreta imala nekoliko opasnih napada koji ne rezultiraju zgodicima tako da je konačni rezultat otišao na stranu Švedske momčadi (24-18). Međutim, pozitivno je da je Hrvatska izgubila s minimalnom razlikom (manjom od 7 poena) s čime je zaradila jedan dodatni (bonus) bod.

Sljedeće subote (05.11.) Hrvatska u Splitu dočekuje Latviju (početak u 14.00 sati) koja je danas na domaćem terenu izgubila od Malte (0-28). Kako je već navedeno, bez obzira na poraz Hrvatska je prikazala ozbiljan napredak u igri koji daje nadu da će na domaćem terenu sljedeće subote doći do toliko potrebne pobjede.

Iako je Hrvatska imala samo jednu pripremnu utakmice prije početka ovog ciklusa natjecanja već se u ovako kratkom vremenu vidi rukopis trenera Yelavicha kojem su svakako doprinijela i, „pogođena“, igračka pojačanja iz dijaspore.

Strijelci za Hrvatsku su bili: Jai Ayoub (8), Caleb Brown (5), Steven Kumerich (5).