Hrvatske juniorke poražene i od Čehinja

U zadnjem okršaju kvalifikacijskih utakmica u Novalji, hrvatske juniorke izgubile su od Češke sa 3 : 0, a na svjetsko juniorsko prvenstvo u odbojci,koje će se održati u Peruu u srpnju ove godine, otputovat će Belgija.

Za razliku od utakmice sa Rumunjskom, kada su slavile pobjedu, naše su reprezentativke u zadnjoj utakmici pokazale slabu igru sa mnogo grešaka i loš prijem lopte, teško su ostvarivale bodove, što je dovelo do rezultata 8-25, 15-25,7-25 u korist Češke.

Od početka prvog seta, Češke reprezentativke stvorile su prednost u bodovima, a u više od sat vremena igre,naše juniorke nisu se mogle podići na takvu razinu igre da dostignu protivničku ekipu,pa je Češka reprezentacija lako ostvarila svoju pobjedu.

Belgija je svladala Rumunjsku sa 3 :1 ( 25-23, 25-11, 22-25, 25-14)što je Rumunjskoj prvi osvojeni set na ovom kvalifikacijskom turniru. U ukupnom poretku grupe B u Novalji, Belgija je osvojila 9 bodova, Češka 6, Hrvatska 1 bod dok je Rumunjska ostala bez bodova.