Hrvatska pregazila Austriju za prvu pobjedu

U drugoj pripremnoj utakmici uoči EP, na Interwetten Cupu Hrvatska je svladala Austriju 38:29.

Hrvatska rukomenta reprezentacija u drugoj utakmici priprema za EP stigla je do prve pobjede. Svladan je domaćin EP Austrija s visokih 38:29. Izabranici Line Červara dobro su startali u utakmicu, preuzeli kontrolu i tako su u 15. minuti imali prednost 11-6. Međutim, nakon toga dolazi do pada u igri 'kauboja', te Austrijanci na poluvrijeme odlaze s golom viška 16-15, što je bilo njihovo tek drugo vodstvo na utakmici.

U nastavku je rezultatska neizvjesnost trajala do posljednje četvrtine utakmice i rezultata 24-24. Tada Hrvatska ubacuje u višu brzinu i odlazi do na kraju uvjerljivog slavlja i prve pobjede na turniru (u prvoj utakmici Hrvatska je remizirala s Mađarskom 30-30). Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Manuel Štrlek s osam golova, gol manje zabio je Domagoj Duvnjak, dok je na vratima Mirko Alilović skupio 17 obrana.

Nakon dva kola Hrvatska ima tri boda, a zadnju utakmicu igra u subotu s Poljskom, koja je danas svladala Mađarsku s 31:24.

Redoslijed: 1. Poljska 4, 2. HRVATSKA  3, 3. Mađarska 1, 4. Austrija 0.