Ona je Lea Jugovac. Druga hrvatska snowboarderica u povijesti na Olimpijskim igrama. Dobar zalet i preko kineskog zida.
Veći problem su testiranja na svakom koraku. Posebno detaljni su svi u zračnim lukama. Nakon prolaska svih testova, duža vožnja trebala je do olimpijskog sela.
''Vozili smo se 3 sata. Bili smo ugodno iznenađeni. Gospođa je pričala hrvatski, nakon početnog bok mislili smo da je to to.
Ali nije bilo. Gospođa je znala i narječja. Uglavnom, svi sportaši jedva čekaju da se dokopaju Pekinga'', rekla je Lea.
''Zaista mislim da je ovo jedno od najsigurnijih mjesta na zemlji. Svi nose masku. Svi se testiraju, svi se ponašaju po pravilima. Osjećaj je sjajan kada dođete ovdje, ali prolazite veliku tjeskobu zbog svih testova koje morate proći'', kaže Chris Mazdzer.
I dok je Chris stigao, Anna Gaser olimpijska pobjednica iz Pjongčanga u snowboardu strepi u zračnoj luci.
''Imam osjećaj da ću se osjećati prilično sigurno kada dođem tamo jer su do sada mjere izrazito striktne.
Nadam se da ćemo ipak moći vidjeti neke prijatelje. Snowboarding je ipak međunarodni sport i bilo bi tužno da ne možemo trenirati skupa'', ističe Anna Gasser.
No čini se da su Kinezi druženje sveli na minimum. Jer nema ni pravog zajedničkog ručka, ali ni toliko spominjanih robota.
''Radi se o običnoj samoposluzi. Nikakvi roboti. Stolovi su napravljeni tako da svako za sebe sjedi u pleksiglasu. Možete birati hranu od kineske do razno raznih pašta. Ima veganske hrane, salata i deserata'', otkriva Lea.