Hrvatska dobila svjetsku prvakinju!

Splićanka Ana Zaninović osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u taekwondou!

Na prvenstvu koje se održava u južnokorejskom gradu Gyeongu, Zaninović je na impresivan način došla do naslova svjetske prvakinje u kategoriji do 53 kilograma. U finalu je Splićanka rezultatom 14-8 pobijedila Lamyaau Bekkali iz Maroka. Prije toga je Zaninović uvjerljivo savladala sve svoje protivnice potvrdivši kako se radi o jednoj od naših najperspektivnijih sportašica i velike nade za Olimpijske igre u Londonu.

"Vjerovala sam u sebe i lagala bi kada bih rekla da nisam potajno razmišljala o zlatu, ali da ću ovako dominantno pobjeđivati nisam mogla niti sanjati. Nikad prije nisam pobjeđivala s tolikom razlikom, ali čini se da se napokon poklopilo da sam zdrava, spremna i da je to taj dan", rekla je nakon osvojenog zlata Ana Zaninović koja nije mogla suspregnuti emocije u trenutcima intoniranja hrvatske himne u Južnoj Koreji.

"Nikad nisam plakala, ali posljednje četiri godine sam prošla puno toga i sve mi se nakupilo. Dok sam slušala himnu sve mi je prolazilo kroz glavu. Ovo je definitivno najljepši trenutak u mojoj karijeri koji će ostati zauvijek u sjećanju. Emocije naviru, užasno sam sretna, ali i svjesna da mogu još puno više, da je ovo tek početak mog novog uspona na vrh. Ipak, svega ovoga ne bi bilo bez najboljeg trenera na svijetu Tonija Tomasa koji me jedini poznaje i koji me vodio do svake pobjede. A sada samo želim uživati u trenutku i opušteno bodriti ostale reprezentativce da i oni dođu do još koje medalje", rekla je Zaninović.

Uz našu svjetsku prvakinju na SP su nastupili i ostali hrvatski taekwondo borci. Lucija Zaninović je u kategoriji do 49 kilograma izgubila u četvrtfinalu, a Petra Matijašević (do 67 kg) i Stipe Jarloni (do 58 kg) su izgubili u trećem kolu.