Ivica sjajan u veleslalomu, grabi prema tituli!

Najveći Kostelićevi rivali nisu uspjeli ni u veleslalomu u Hinterstoderu znatno smanjiti razliku na vrhu...

Ivica Kostelić približio se još jedan korak bliže tituli najboljeg skijaša svijeta. Nakon odličnog petog mjesta u super G-ju, Ivica nije podbacio ni u veleslalomu u Hinterstoderu.

Naš najbolji skijaš startao je s brojem 14 u veleslalomu i u cilj ušao u prvoj vožnji s 1.32 sekunde zaostatka za vodećim Kjetilom Jansrudom te tako zauzeo 14. mjesto .

U drugoj vožnji solidno je odradio posao. U cilj je ušao kao treći, da bi na kraju završio na odličnom desetom mjestu. Do trijumfa je stigao Austrijanac Schoerghofer, ispred Jansruda i Janke.

Ivičini najveći rivali završili su ispred njega u veleslalomu, no nisu značajno smanjili zaostatak u ukupnom poretku. Cuche je završio na šestom mjestu, Svindal napravio veliku pogrešku i na kraju bio tek osmi.

U ukupnom poretku Ivica je tako ostao na više od 500 bodova prednosti ispred konkurencije. Slijedi SP u Garmischu, a završnica Svjetskog kupa nastavlja se tek potkraj veljače u bugarskom Banskom., gdje će se voziti slalom, super G i superkombinacija.

Do kraja je ostalo još samo deset utrka. Kako stvari stoje, Ivica bi titulu mogao osigurati i prije završne stanice Svjetskog kupa u Lenzerheideu 14. ožujka.