Graz: Poraz Medveščaka u prvoj utakmici doigravanja

Hokejaši Medveščaka porazom su startali u doigravanje EBEL lige. Na gostovanju kod Graz 99ersa, prvoplasirane momčadi lige iz regularnog dijela, izgubili su 2-1...

"Medvjedi" su nakon prve trećine imali prednost 1-0, ali su preostale dvije dionice izgubili identičnim rezultatom i Graz je poveo u seriji koja se igra na četiri dobivene utakmice.

Vodeći gol zagrebački je sastav postigao u 18. minuti prve dionice, a zabio ga je John Hecimovic na asistenciju Roka Jakopića. Prednost je Medveščak držao do 21. minute utakmice kada je Graz izjednačio s igračem više, preko Nicka Cuipera, iskoristivši tako prethodno isključenje Christophera Powersa.

Odlučujući gol zabio je Jean Philippe Para u 54. minuti utakmice i tako donio slavlje domaćoj momčadi.

Druga utakmica serije igra se u utorak u zagrebačkom Domu sportova.