Nova pobjednica

Görgl oduševila domaće navijače i prekinula sjajan niz Lindsey Vonn

U subotu su najbolje svjetske skijašice vozile spust Svjetskog kupa u Bad Kleinkircheimu. Nakon dvije ovosezonske pobjede Lindsey Vonn u ovoj disciplini, u subotu je spust dobio novu pobjednicu...

Na oduševljenje domaćih navijača slavila je 30-godišnja Elisabeth Görgl s vremenom 1:48.40 koja je ušavši u cilj s vrha svrgnula Amerikanku Juliju Mancuso, dotada vodeću u poretku.

Inače, Lindsey Vonn nije bila na visini zadatka ovom prilikom, pa je nakon vrlo lošeg starta donekle popravljala vrijeme u nastavku vožnje, ali je u cilj ušla tek kao treća, iza Mancuso i švicarske skijašice Fabienne Suter. Na kraju je završila kao četvrta jer je Görgl sve skijašice pomaknula za jedno mjesto niže.

Görgl je na prošlom Svjetskom prvenstvu u Garmischu osvojila zlatnu medalju i u spustu i u superveleslalomu, no ovo današnje slavlje za nju je prva spustaška pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu. Prije ovoga je imala tri slavlja (dva veleslaloma i jedan superveleslalom). Time je Austrijanka skočila i na treće mjesto ukupnog redoslijeda Svjetskoga kupa.