Na korak od elite

Nakon srpskog prvaka, Omišani razmontirali i prvaka Austrije: Sada su na korak od osmine finala Lige prvaka

Hrvatski prvak svladao je austrijski Linz s visokih 6:0 u kvalifikacijama za osminu finala Lige prvaka.

Nogometaši hrvatskog futsal prvaka Olmissuma slavili su i u drugom nastupu u skupini 7 glavne kvalifikacijske runde Lige prvaka u Omišu nad austrijskim Linzom sa 6:0.

Omišani su u srijedu startali pobjedom od 3:1 nad srpskim prvakom FON-om i sada su vrlo blizu prolaska u osminu finala Lige prvaka.

U izvanrednoj predstavi golove za Olmissum zabili su Sekulić (5), Hrstić (9, 11), Kolobarić (28), Juretić (33) i Postružin (37). Zanimljivo je da za goste nastupa samo jedan Austrijanac, jedan Hrvat i čak osam igrača s BiH putovnicom.

U drugoj utakmici 2. kola armenski Leo je slavio protiv beogradskog Fona sa 3:2.

Olmissum vodi sa šest bodova, Leo i Linz imaju po 3, a Fon je bez bodova.

Omišani posljednju utakmicu protiv Armenaca igraju 30. listopada. Samo će pobjednik skupine izboriti plasman u osminu finala Lige prvaka.