Kakva šteta

Filip Zubčić sjajno odradio prvu vožnju pa napravio veliku pogrešku: Ostao je bez bodova u francuskom Val d’Isereu

Prvu vožnju završio je na visokom trećem mjestu sa samo 33 stotinke zaostatka za vodećim.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić nije uspio završiti drugu vožnju veleslaloma kojeg su skijaši vozili u subotu za Svjetski kup u Val d'Isereu, dok je pobjedu odnio Švicarac Marco Odermatt.

Odermatt je slavio s vremenom 2:12.31, dok je drugo mjesto zauzeo Francuz Alexis Pintaurault sa 59 stotinki slabijim vremenom (2:12.90). Treće mjesto na postolju pripalo je Austrijancu Manuelu Felleru sa 1,24 sekunde zaostatka za pobjednikom (2:13.55).

Zubčić je u drugu vožnju ušao kao treći sa samo 33 stotinke zaostatka za Odermattom, no u drugoj je vožnji izletio sa staze.

U poretku skijaša u veleslalomu nakon današnje utrke Odermatt je prvi sa 200 bodova, drugi je Pintaurault sa 125 bodova, a treći je Slovenac Žan Kranjec sa 86 bodova. Odermatt je prvi i u ukupnom poretku skijaša i ima 446 bodova. Na drugom je mjestu Austrijanac Matthias Mayer sa 310 bodova, dok je treći Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 229 bodova.