250. pobjeda na GS turnirima

Federer zaustavio Tomica: Švicarac u odličnoj formi!

Švicarac Roger Federer, drugi tenisač svijeta, pobijedio je u 3. kolu Australca hrvatskih korijena Bernarda Tomica 6-4, 7-6(5), 6-1…

Nakon tri pobjede na Hompam Cupu u Perthu, među kojima je i ona nad Novakom Đokovićem, te osvajanja prvog ATP turnira u karijeri u Sydneyju, pobjedničkoj seriji 20-godišnjeg Australca, trenutno 43. na svjetskoj rang-ljestvici, stigao je kraj.

Roger Federer, osvajač 17 Grand Slam turnira, od toga četiri Australian Opena, pokazao je da je u izvrsnoj formi. Izborio je 16 break-lopti, realizirao samo tri, ali je imao 46 izravnih poena i samo 20 neforsiranih pogrešaka.

Tomic je imao samo jednu break-loptu, u prvom gemu trećeg seta, koju nije uspio realizirati. No, zapravo je najveću šansu imao u tie-breaku drugog seta u kojem je poveo s 4-1, ali je osvojio samo jedan od sljedećih sedam poena.

"Mislim da smo igrali odličan tenis. Bernard je stvarno izvukao ono najbolje iz mene i nadam se da će tako i nastaviti", rekao je Federer, koji je upisao 250. pobjedu na Grand Slam turnirima.

"Bio je uistinu dobar meč, pogotovo u prva dva seta koja su bila prilično izjednačena. Zadovoljan sam svojim tenisom. Roger je odigravao najbolje poene kada mu je najviše trebalo", izjavio je Tomic.

Federer će za četvrtfinale igrati protiv Kanađanina Milosa Raonica, koji je sa 7-6(4), 6-3, 6-4 izbacio Nijemca Philippa Kohlschreibera. Odlično je Raonic servirao, zabio je 23 asa i nije dopustio Kohlschreiberu niti jednu break-loptu. (TS)