Bravo!

Fantastična Zrinka Ljutić druga u slalomu: Pobjeda joj izmaknula za dlaku

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić ima novo postolje u karijeri.

Zrinka Ljutić (Foto: Afp)

rvatska skijašica Zrinka Ljutić osvojila je drugo mjesta na slalomu Svjetskog kupa u andorskom Soldeu, dok je Leona Popović završila kao 25.

Ljutić je sa startnim brojem 15 nakon prve vožnje boila treća, a u drugoj je otišla stepenicu više. Samo 35 stotinki je dijelilo Ljutić od prve pobjede, a hrvatsko žensko skijanje od prvog trijumfa nakon 18 godina.

No, vodeća iz prve vožnje Šveđanka Anna Swenn Larsson je izdržala pritisak i pobijedila. Treća je Amerikanka bila Paula Moltzan (+0.83).

Filip Zubčić Zbog lošeg vremena otkazana vožnja Svjetskog kupa: Jaka kiša uništila stazu divider

Zrinki je to treće postolje u karijeri, do svojeg prvog postolja došla na kraju prošle sezone trećim mjestom slaloma u češkom Špindlerovom Mlinu, a potom je prije nekoliko tjedana drugim mjestom u slalomu u slovačkoj Jasni ostvarila svoj najbolji plasman karijere.

Andorski Soldeu se opet pokazao sretnim za hrvatsko skijanje jer je lani na završnici sezone Popović bila također druga. Ove sezone Leona Popović je zauzela 25. mjesto s 2.66 sekundi zaostatka.

U poretku slaloma Ljutić je osma s 241 bodom, a Popović 14. s 159, dok je u ukupnom poretku Zrinka deseta s 380 bodova.