Do poluvremena egal, ali...

Srbija slomila žilave Francuze u Zagrebu i osigurala četvrtfinale Eura: Slijedi pravi spektakl!

Srbija je eliminirala Francusku na Europskom vaterpolskom prvenstvu u Hrvatskoj.

Nemanja Vico (Foto: Damir Krajač/Cropix)

U razigravanju za plasman u četvrtfinale Europskog vaterpolskog prvenstva reprezentacija Srbije pobijedila je Francusku s 14:10.

Bio je to sraz prvoplasirane reprezentacije iz skupine C i posljednjeplasirane iz skupine A, u kojoj je natjecanje počela i Hrvatska.

Dvoboj je odigran u Zagrebu, na bazenu uz Savu, a bilo je izjednačeno sve do treće minute treće četvrtine, kad je Alexandre Bouet smanjio prednost srpske reprezentacije na jedan pogodak (7:8). No tada je Francuska u sljedećih osam minuta ostala bez pogotka, a tri je primila, što je Srbiji donijelo prednost od četiri gola (11:7), koju je uspjela zadržati do kraja utakmice.

Najbolji strijelci pobjedničke reprezentacije bili su Dušan Mandić i Sava Ranđelović s po četiri pogotka, a vratar Branislav Mitrović imao je 11 obrana. Francuze je s tri gola predvodio Thomas Vernoux.

Srbija će u petak (15:00) u četvrtfinalu igrati protiv Mađarske.

Vijesti s Europskog prvenstva u vaterpolu 2024. pratite na GOL.hr-u uz ponosnog sponzora hrvatskog vaterpola - TELEMACH HRVATSKA