"Moramo bolje"

Težak poraz na startu Europskog prvenstva: Hrvatski odbojkaši bili su samokritični nakon utakmice

Njemačka je svladala Hrvatsku u susretu 1. kola skupine D Eura u Tallinnu s 3-0.

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija svoj je nastup na Europskom prvenstvu započela 0-3 (20-25, 13-25, 19-25) porazom od Njemačke u susretu 1. kola skupine D u Tallinnu.

Hrvatska je protiv mnogo jače Njemačke bila u podređenom položaju tijekom čitavog dvoboja.

U prvom setu je držala rezultatski priključak do 18-17 za Njemačku, no u završnici su se Nijemci odvojili i mirno priveli tu dionicu u svoju korist. Drugi set je protekao u potpunoj dominaciji Njemačke, da bi treći bio praktički presklika prvog.

Marko Sedlaček je sa 12 poena bio najbolji u sastavu Hrvatske, dok je Gyorgy Grozer sa 17 poena predvodio Njemačku.

Hrvatski odbojakši bili su prilično samokritični nakon utakmice te su zaključili kako u nastavku natjecanja moraju igrati bolje.

"Njemačka je bila favorit, no mislim da smo odigrali jako lošu utakmicu s naše strane. Srećom, turnir je dug, još su četiri utakmice pred nama i idemo se fokusirati kako bismo protiv Latvije mogli odigrati puno bolje", izjavio je Sven Šarčević, a slično razmišlja i Filip Šestan:

"Ovo zasigurno nije početak koji smo očekivali. Siguran sam da možemo bolje. Slijede četiri utakmice u nastavku tako da u narednim danima očekujemo bolji rezultat".

Hrvatska će u subotu od 18 sati igrati susret 2. kola protiv Latvije.

Plasman u osminu finala izborit će po četiri prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine.