Cure, glavu gore

Raspad u nastavku: Hrvatske rukometašice izgubile od Norveške na startu Europskog prvenstva

Protiv favoriziranih Norvežanki, aktualnih svjetskih i europskih prvakinja, oslabljene Hrvatice dobro su se držale poluvrijeme i pol, ali u samoj završnici utakmice stao je hrvatski napad, pa su izabranice Nenada Šoštarića pretrpjele malo previsok poraz.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u susretu je 1. kola skupine A Europskog prvenstva u Ljubljani izgubila od Norveške sa 23:32 (14:16).

Stela Posavec je s četiri gola bila najučinkovitija kod Hrvatske, dok je Nora Mork s osam golova predvodila Norvešku.

Norvežanke su vodile od samoga početka, u uvodu su stvrile prednost od 5:2, sredinom prvog poluvremena prvi put stigle i do četiri razlike kada je bilo 9:5, ali s dva uzastopna protunapada Hrvatska se u 22. minuti približila na 10:9.

Norveška serijom 8:1 prelomila utakmicu

Na odmor se otišlo s vodstvom Norveške od 16:14, no Hrvatska je bolje otvorila nastavak te u 34. minuti stigla i do poravnanja na 17:17.

Sve do 44. minute utakmica je bila rezultatski neizvjesna, Norveška je tada bila u prednosti od 24:21, ali u sljedećih 15 minuta Norvežanke su ostvarile seriju od 8:1 i na kraju upisale uvjerljivu pobjedu.

U prvoj utakmici ove skupine Mađarska je ranije u petak svladala Švicarsku sa 33:28.

Hrvatska će u 2. kolu u nedjelju igrati protiv Mađarske, dok u utorak slijedi dvoboj protiv Švicarske.

Plasman u drugi krug izborit će tri najbolje selekcije iz skupine.

HRVATSKA - NORVEŠKA 23:32 (14:16)

HRVATSKA: Kapitanović, Pijević; S. Posavec 4, P. Posavec 3, Debelić 3, Blažević 3, D. Kalaus 3, Ježić 2, Japundža 3, Krsnik 1, Prkačin 1, L. Kalaus, Burić, Šimara, Barišić, Petika

NORVEŠKA: Lunde, Solberg; Mork 8, Ingstad 5, Reistad 7, Oftedal 3, Aardahl 1, Skogrand 1, Breistol 4, Naes Andersen 1, Wollik 2, Arntzen, Novak, Hovden, Rushfeldt Deila, Hogseth

SUTKINJE: Duplij i Poberdina (obje Ukrajina)

SEDMERCI: Hrvatska 2/3, Norveška 5/5

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute, Norveška 10 minuta