Europska liga: Porazi Hrvata i Hrvatica

Hrvatske odbojkašice doživjele su i drugi poraz od Rumunjki u skupini C Europske lige u Constanti. Nakon 3-0 u petak, u subotu je bilo 3-1...

Igračicama Irine Kirilove pripao je tek drugi set subotnjeg ogleda. Najbolje su bile Jelena Alajbeg s 19, te Ilijana Dugandžić i Hana Čutura s po 11.

Inače, u ovome natjecanju sudjeluje 12 selekcija koje su raspoređene u tri skupine sa po 4 ekipe. U skupini C još nastupaju Turska i Bjelorusija. Turska je i domaćin Final Foura, koji će se 15. i 16. srpnja održati u Istanbulu. Na Final Fouru će sudjelovati prvoplasirane ekipe iz sve tri skupine i Turska kao domaćin. Ukoliko Turska u C skupini na kraju natjecanja po skupinama osvoji prvo mjesto, na Final fouru će zaigrati i najbolja drugoplasirana ekipa.

Poraz su upisali i hrvatski odbojkaši u skupini A Europske lige u Sheffieldu. Nakon dobrog otvaranja i vodstva 2-0 u setovima protiv domaćina Velike Britanije došlo je do pada u igri, pa je dva sata i sedam minuta dug susret završio pobjedom suparnika sastava Rade Malevića. Iste će se dvije reprezentacije ogledati i u nedjelju.