Euroliga: Mladost slavila, Primorje i Jug poraženi

Vaterpolisti Mladosti ostvarili su prvu pobjedu u četvrtfinalnoj skupini B Eurolige, dok je Primorje EB doživjelo težak poraz u Genovi...

Mladost je u Budimpešti došla do važne pobjede protiv Vasasa, ''žapci'' su slavili s 9-8. Mađarska je momčad bolje otvorila utakmicu i nakon dvije četvrtine imala dva pogotka prednosti (6-4). No, u trećem je dijelu igre Mladost uspjela nadoknaditi zaostatak, a potom u neizvjesnoj završnici doći i do tri boda.

Prvo ime kod Zagrepčana bio je Vanja Udovičić s četiri gola, dva je dodao Ivan Buljubašić, a po jedan Antonio Petković, Frano Karač i Petar Muslim. Kod Vasasa su s dva zgoditka najefikasniji bili hrvatski reprezentativac Miho Bošković, te Gergely Katonas.

U istoj skupini B Primorje je s 15-9 poraženo u gostima kod europskog prvaka Pro Recca. Talijani su praktički sve riješili već u prvoj četvrtini koju su dobili sa 6-2. U nastavku su mirno kontrolirali utakmicu i povećavali prednost do konačnih plus šest. Daniel Varga i Xavier Garcia su po dvaput pogađali za Riječane, a po gol su dodali Ivan Krapić, Denes Varga, Nikola Franković, Aleksandar Tiškivski i Marko Jelača. Kod domaćina je, spomenimo, jedan pogodak postigao hrvatski vaterpolist Damir Burić.

Vaterpolisti Juga CO poraženi su u Beogradu na bazenu na Banjici s 11-10. U nevjerojatnoj prvoj četvrtini, u kojoj obrane kao da nisu postojale, postignuto je čak deset pogodaka, a rezultat je bio 5-5. Nastavak je, ipak, donio smirivanje situacije, a momčadi su se u sljedeće dvije četvrtine izmjenjivale u vodstvu. Ključ Partizanove pobjede bila je završnica treće dionice kada su Beograđani zaostatak 7-8 pretvorili u svoje vodstvo 10-8.

Posljednju je četvrtinu hrvatski prvak riješio u svoju korist, ali nije uspio doći ni do boda.

Tri je pogotka za Dubrovčane postigao Sandro Sukno, po dva su dodali Dobud i Joković, dok su po jednom mrežu tresli Sutić, Bušlje i Obradović. Kod Partizana su s po tri gola najefikasniji bili Pijetlović i Radović.

U drugoj utakmici skupine Budva je u crnogorskom okršaju pobijedila Jadran iz Herceg Novog hrvatskog trenera Ivice Tucka sa 6-5.