Final Four: Jug u završnici ostao bez finala

Aktualni su europski prvaci, vaterpolisti kotorskog Primorca, pobijedili Jug 11-10 u dramatičnoj polufinalnoj utakmici Final Foura u Napulju...

Crnogorci su time izborili reprizu lanjskog finala iz Rijeke, u kojem će se sastati s talijanskim Pro Reccom, koji je u prvom polufinalu nadigrao beogradski Partizan 8-7.

Golemi su dio svog polufinala dubrovački vaterpolisti lovili prednost Crnogoraca vraćajući se u igru i nakon dvaju golova zaostatka (0-2, 5-7). Golom Pave Markovića, njegovim drugim na utakmici, 4 minute i 59 sekundi prije kraja utakmice poveli su igrači Elvisa Fatovića 10-9. Nažalost, unutar tek nešto više od minute vremena, Kotorani su preokrenuli postigavši dva gola. Rezultat se do kraja nije mijenjao, iako su 'jugaši' imali prilika.

Jug je odigrao dobru, raznovrsnu utakmicu, s puno plivanja, kontranapada i izrađenih akcija za gol. Previše su Dubrovčani promašivali.

Svakako su utakmicu odredila treća isključenja, time i crveni kartoni, Sandru Sukni i Andri Bušlji, dvojici stožernih igrača. Obojica su treće isključenje zaradili u istom napadu, tri minute prije kraja treće četvrtine.

Po dva su gola za Jug zabili Nikša Dobud, Pavo Marković, Maro Joković i Miho Bošković, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Ivan i Sandro Sukno.

Kod Crnogoraca je s tri gola najefikasniji bio Nebojša Milić. Lani igrač Juga, Amerikanac Tony Azevedo, dodao je dva gola, za 6-5 i 7-5.

Nakon naslova 2006. godine, te dvaju finala u sezonama koje su uslijedile, Jug već drugu godinu uzastopno ispada u polufinalu završnog turnira vaterpolske Eurolige. Prošlog je vikenda Jug izgubio finale regionalne lige od Jadrana iz Herceg Novog.

Talijanski Pro Recco finale je izborio minimalnom pobjedom nad Partizanom (8-7), uz pobjedu u posljednjoj četvrtini 3-1. Briljirali su u pobjedničkim redovima Srbin Filip Filipović s četiri i Mađar Tamas Kasas s tri gola. Naš Damir Burić nije se upisao u listu strijelaca.