Zlato Čehu Syneku

Damir Martin osvojio srebrnu medalju na Europskom prvenstvu

Damir Martin osvojio je drugo mjesto na Europskom prvenstvu u veslanju.

Olimpijski doprvak i dvostruki europski prvak u samcu Damir Martin osvojio je u nedjelju na Europskom prvenstvu u veslanju u Račicama srebrnu medalju u samcu, dok je zlato pripalo Čehu Ondreju Syneku.

Martin, koji je slavio na zadnja sva europska prvenstva, nije uspio obraniti titulu nakon što je u finalu na cilj stigao sa 1.89 sekunde zaostatka za Čehom.

Synek, četverostruki svjetski prvak i dva puta zlatni s olimpijskih igara, do trećeg zlata je na EP-u stigao s vremenom 6:48.13. Synek je prošle godine na OI u Rio de Janieru osvojio brončanu medalju, iza Martina kojem je zlato 'izmaklo' sedam tisućinki sekunde.

Treće je mjesto u današnjem finalu zauzeo Bjelorus Stanisalu Shcharbachenia (6:52.99).