Bravo cure!

Imamo i treće zlato: Vuletić i Jelić europske taekwondo prvakinje

Bruna Vuletić i Matea Jelić osvojile su zlatne medalje na Europskom prvenstvu u taekwondu.

Hrvatske taekwondašice Bruna Vuletić i Matea Jelić osvojile su zlatne medalje trećeg dana Europskog prvenstva u Sofiji.

Bruna Vuletić, članica TK Marjan iz Splita, u kategoriji do 62 kilograma na putu do finala svadala je Litvanku Tvaronaviciute s 5:1, Alizadeh Kimiju, članicu reprezentacije izbjeglica s 10:0, dok je u polufinalu deklasirala Ruskinju Kristinu Prokudinu s 14:2.

U finalu je u neizvjesnoj borbi svladala Mariju Štetić koja nastupa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine s 14:10 i popela se na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

gol expired Lena Stojković europska prvakinja u taekwondou divider

Time je Bruna Vuletić kompletirala tri naslova europske prvakinje u tri uzrasne kategorije, što za sada nikome nije uspjelo iz splitskog Marjana.

Drama u polufinalu

Matea Jelić, također članica splitskog Marjana, u kategoriji do 67 kg pobijedila je Čehinju Stolbovu s 24:4, te Mađaricu Furedi s 26:6. U polufinalu se borila s Francuskinjom Magdom Wiet.

Jelić je u drami zlatnog boda slavila i prošla u finale nakon 8:8 u regularne tri runde, da bi u finalu pobijedila jednu od najboljih na svijetu, Britanku Lauren Williamas rezultatom 13:10.