EP: Sanja Jovanović donijela drugo srebro Hrvatskoj

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju u finalu utrke na 100 metara leđno na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu...

Jovanović je utrku otplivala u vremenu 56.93, za 57 stotinki sporije od osvakačice zlatne medalje, Ruskinje Ksenije Moskvine, koja je s rezultatom 56.36 oborila svjetski rekord. Treća je bila Bjeloruskinja Aleksandra Herasimenja (57.23).

Jovanović je u Istanbulu osvojila drugu medalju za hrvatsko plivanje. Prvu je osvojio Duje Draganja, također srebrnu, na 50 metara slobodno prvoga dana natjecanja.

Mario Todorović osvojio je šesto, a Dominik Straga deseto mjesto u finalu utrke na 100 metara leptir. Pobijedio je Rus Jevgenij Korotiškin (48.93) ispred Slovenca Petera Markoča (49.65) i Srbina Ivana Lenđera (49.79). Todorović je utrku otplivao u vremenu 50.34, a za pobjednikom Korotiškinom zaostao je sekundu i 41 stotinku. Dominik Straga (50.91) bio je sporiji od osvajač azlatne medalje za sekundu i 98 stotinki.

Ante Cvitković izborio je plasman u finale utrke na 50 metara leđno. U polufinalu je otplivao 10. rezultat (23.69), čime je drugi put u istome danu oborio hrvatski rekord. Prvi put je to učinio u jutarnjim kvalifikacijama. Roko Šimunić nije uspio izboriti finale, jer je u polufinalu imao 15. vrijeme (24.01).