EP: Hrvatske rukometašice bez šanse protiv Danske

Hrvatske rukometašice potpisale su novi poraz u drugom krugu natjecanja na Europskom prvenstvu, u skupini 1. Nakon Rumunjske, bolje su od Hrvatica bile i domaće Dankinje s uvjerljivih 31-19...

Utakmica je u Herningu bila zanimljiva do 7-6 za Dansku u 15. minuti ogleda. Nakon toga je uslijedio klasični raspad sistema u sastavu Hrvatske. Danska se prvo odvojila na 10-7, a na poluvremenu sve do 16-10. U nastavku se strašan ritam Dankinja nije zaustavio, a gotovo je nevjerojatno koliko je mnogo pogodaka Hrvatska primila iz kontri.

Nakon uspješne obrane danske su se rukometašice ekspresno prebacivale u napad i lako punile mrežu Jelene Grubišić, odnosno, Ivane Jelčić.

Također, raritetno je da Hrvatska nije uspjela zabiti pogodak od 47. pa sve do posljednje minute ogleda!

Ovaj poraz je raspršio nadu Hrvatske da bi se mogla dokopati polufinala. Danska je, pak, kao prva osigurala polufinale na Europskom prvenstvu. Za drugo mjesto u ovoj skupini 1 će se boriti Rumunjska i Crna Gora, dok u drugoj skupini čak pet ekipa konkurira za plasman među četiri posljednje.

Kod Hrvatske je u ovom ogledu najbolji strijelac bila Lidija Horvat sa četiri pogotka. Tri su dodale Anita Gaće, Nikica Pušić i Andrea Penezić. Kod Danske je najbolja bila Maibritt Kviesgaard sa sedam pogodaka.

Hrvatskoj još ostaje utakmica sa Španjolskom u četvrtak u ovome dijelu natjecanja.