EP: Hrvatice poražene od europskih prvakinja

Hrvatske rukometašice poražene su od svjetskih prvakinja Ruskinja s 30-24 u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu koje se održava u Danskoj i Norveškoj...

Izabranice Vladimira Canjuge ubilježile su na taj način prvi poraz na prvenstvu, ali i s njim su na korak do plasmana u drugi krug u koji vode prva tri mjesta u skupini. No, da u sljedeću fazu natjecanja ne bi otišle bez bodova, morat će u subotu pobijediti Crnu Goru koja je ranije danas nadigrala Island s 26-23.

Hrvatska je u večerašnjem okršaju u Aarhusu bila potpuno nemoćna, kao i u gotovo svim dvobojima protiv Rusije posljednjih godina na velikim natjecanjima. Nakon što je naša reprezentacija povela s 2-1 na startu utakmice, Ruskinje su napravile seriju 4-0 i više ni u jednom trenutku nisu dopustile Hrvaticama da im se ozbiljno približe.

Na poluvrijeme je ekipa Jevgenija Trefilova otišla s pet pogodaka prednosti (16-11), a naša reprezentacija ni u nastavku nije uspijevala promijeniti stanje na terenu. U 56. se minuti Hrvatska približila na 25-22, ali novom serijom 4-0 Rusija je zaključila priču.

Najsvjetlija figura u hrvatskoj je vrsti bila golmanica Jelena Grubišić koja je skupila 15 obrana. Nikica Pušić je postigla sedam pogodaka iz devet pokušaja (jedan iz sedmerca), a isti je broj zgoditaka upisala i Kristina Franić, ali čak pet sa sedam metara. Kod Ruskinja je šest golova postigla Ana Kočetova, jedan manje Polina Kuznjecova, dok je Marija Sidorova obranila 16 udaraca.