EBEL: Velika pobjeda Medveščaka u Ljubljani!

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka došli su do druge ovosezonske pobjede u EBEL ligi u sklopu 3. kola, slavivši na gostovanju kod Olimpije s 3-2...

Do pobjede je Medveščak došao na krajnje dramatičan način, nakon boljeg izvođenja penala, nakon što je prethodno odveo utakmicu u produžetak golom Kanađanina Donalda MacLeana 18 sekundi prije isteka 60. minute.

Olimpija je puno bolje krenula u utakmicu i golom Matta Higginsa već iz sedme minute imala je prednost sve do pred kraja četvrtine. No, Medveščak se vratio u dvoboj golom MacLeana u 18. minuti, nakon što prethodno domaći sastav nije okrunio svoju bolju igru i nadmoć u udarcima (16-4).

Nakon druge trećine Olimpija je vodila 2-1, a jedini gol u toj dionici postigao je Boštjan Goličič u 38. minuti u trenucima dok je slovenski sastav imao dva igrača više na ledu.

Zadnja je trećina, pak, protekla u potpunoj dominaciji Medveščaka (udarci prema vratima 24-5), a pritisak zagrebačkog sastava urodio je tek 18 sekundi prije kraja, kada je MacLean zabio svoji drugi gol na utakmici s igračem više.

Kako u produžetku nije bilo golova pristupilo se raspucavanju penala, a ondje je ljubljanskom sastavu presudio bivši igrač NHL momčadi Anaheima i Phoenixa Frank Banham.