EBEL: Uvjerljivi Medvjedi potopili Jesenice!

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka s uvjerljivih su 7-2 pobijedili Jesenice u 32. kolu EBEL lige u Ledenoj dvorani Doma sportova i tako upisali 14. ovosezonsku pobjedu...

Bila je ovo druga domaća pobjeda Medveščaka nad Jesenicama i treća ukupno ovosezonska u četiri odigrana susreta, a za nju je najzaslužniji Aaron Fox, koji je upisao 'hat trick'.

Zabio je Fox prvi, četvrti i peti gol Medveščaka, a po jedan gol za Medvjede postigli su Mike Ouellette, Thomas Guidarelli, Christopher Powers i Brad Smyth. Oba je gola za posljednjeplasiranu momčad prvenstva zabio Andrej Hebar.

Prva trećina završila je vodstvom Medveščaka 1-0, golom Foxa s igračem više nakon asistencije Guidarellija u 12. minuti, a u sedmoj minuti druge dionice Hebar je poravnao rezultat. Međutim, tada Medveščak ubacuje u višu brzinu, do kraja četvrtine zabija još tri gola i odvodi utakmicu u izvjesne vode.

Fox je uz tri postignuta gola dodao i dvije asistencije, jednako kao i Guidarelli, dok je Andy Sertich podijelio dvije asistencije.

Medveščak se tako vratio na pobjedničke staze nakon gostujućeg poraza kod Klagenfurta (4-1) i osvojio dva vrijedna boda u borbi za doigravanje. Na ruku je Medveščaku išao i poraz Olimpije, izravnog konkurenta za osmu poziciju, koja je poražena kod kuće od Vienna Capitalsa 6-3. Medvjedi sada Olimpiji bježe pet bodova.