EBEL: Sjajni Medveščak srušio prvake iz Salzburga!

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka okončali su sjajan tjedan u EBEL ligi domaćom 5-2 pobjedom nad Red Bull Salzburgom u Ledenoj dvorani Doma sportova...

Po drugi put ove sezone je sastav pod vodstvom novog trenera Douglasa Bradleyja nadjačao Salzburg i tako okončao "domaći" tjedan i trećom pobjedom u isto toliko susreta. Podsjećamo, prethodno je Medveščak pred zagrebačkom publikom savladao i Olimpiju (7-1) i Klagenfurt (4-0).

Medveščak je prvih 20 minuta igre okončao s vodstvom 2-0, a golove su postigli Alan Letang i Ryan Kinasewich. Nakon druge dionice u kojoj nije bilo golova, prava je golijada uslijedila u posljednjih 20 minuta u kojih je postignuto pet golova, tri su završila u mreži Salzburga, dva u mreži Medveščaka. Za "medvjede" je drugi gol na susretu zabio Letang, a po jednog su dodali John Hecimovic i Greg Day (u praznu mrežu u posljednjim trenucima). Kod Red Bulla su se u strijelce upisali Douglas Lynch i Shaun Heshka.

Medveščaku je ostvarena pobjeda bila 16. ovosezonska i 11. domaća. Sada "medvjedima" slijede dva gostovanja, kod Jesenica i Albe Volan.