EBEL: Medveščakov niz prekinut u Mađarskoj

Hokejaši Albe Volan, uvjerljivo posljednjeplasirane momčadi ljestvice EBEL lige, pobijedili su u dvoboju 39. kola Medveščak u Fehervaru 5-3 (1-1, 2-2, 2-0)...

Mađari su time prekinuli seriju od osam uzastopnih poraza, dok je Medveščak stao na pobjedničkom nizu dugom četiri utakmice. Bilo je ovo šesto gostovanje hrvatskog kluba u Fehervaru i šesti poraz.

Domaći su hokejaši slomili otpor sastava Douglasa Bradleyja u posljednjoj trećini, koju su dobili 2-0 nakon što su minutu i četiri sekunde prije isteka vremena u drugoj trećini izjednačili na 3-3. Vodstvo Medveščaka lovili su i ranije izjednačivši na 2-2.

Marton Vas bio je najubojitiji po Zagrepčane ostvarivši učinak od dvaju golova i jedne asistencije.

Prvi napad "medvjeda" (Banham, Rabbit i Powers) zaslužan je za dva gola (Banham 2 asistencije, Rabbit gol i asistencija), dok je T. J. Guidarelli također upisao gol i asistenciju. Asistirao je Kinasewichu za 3-2 vodstvo.