EBEL: Medveščaku velika pobjeda u Ljubljani!

Hokejaši Medveščaka upisali su važnu pobjedu u borbi za doigravanje u 52. kolu EBEL lige. Protiv izravnog rivala Olimpije slavili su u Tivoliju nakon produžetka s 2-1...

Medveščak je poveo golom Andyja Serticha u 10. minuti prve trećine. Iskoristili su "medvjedi" igrača više i došli do vodstva kojeg su držali sve do tri minute i 26 sekundi prije samog kraja. Tada je Žiga Pance zabio za 1-1. Do kraja regularnih 60 minuta Medveščaku se otvorila prilika za pobjedu nakon isključenja Petra Sachla, ali zagrebački sastav brojčani višak na ledu nije iskoristio.

Odlučujući gol vrijedan dva boda za Medveščak je zabio Joel Prpic u drugoj minuti produžetka, spretno pospremivši jedan odbijanac nakon udarca Robbyja Sandrocka.

U prilog "medvjedima" išao je i poraz Jesenica na penale u Linzu 4-3, pa su tako preskočili slovenski sastav na osmoj poziciji, posljednjoj koja vodi u doigravanje, te sada imaju bod viška.

Do kraja regularnog dijela sezone u EBEL ligi su ostala još dva kola. Medveščak u utorak gostuje kod najbolje momčadi lige Klagenfurta, dok tri danas poslije u Zagrebu dočekuje Albu.