EBEL Medveščak u krizi: U Beču peti poraz u nizu!

Medveščak je u 21. kolu EBEL lige u gostima kod Vienna Capitalsa doživio peti poraz u nizu, rezultatom 2:4 (1:3, 0:1, 1:0).

Bila je to gruba utakmica u kojoj je već u prvoj trećini došlo do gužve. Domaći sastav je do kraja susreta sakupio 10 minuta isključenja, dok su Gratton i Björnlie dobili kaznu igre. Medveščak je sakupio 22 minute kazne, a Rabbit i Sandrock su također dobili kazne igre. Bilo je 'vruće' i na tribinama gdje su domaći navijači cijelo vrijeme izazivali i vrijeđali skupinu od 50-ak navijača Medveščaka.

Medveščak je očajno ušao u susret i već nakon pet minuta domaćin je vodio 2:0 golovima Christiana Dolezala (1:33) i Jeremyja Rebeka (4:45). Utakmicu je na vratima otvorio Gašper Krošelj, međutim trener Medveščaka Ted Sator vrlo brzo je u momčad vratio Roberta Kristana. U 10. minuti Rafael Rotter je povećao na 3:0, a minutu kasnije Jonathan Filewich je smanjio rezultat. U 36. minuti Rotter svojim drugim golom vraća Bečane na plus tri. Osam minuta prije kraja utakmice Joel Prpic je vratio nadu, no do konca susreta više nije bilo golova.

Usprkos gubitku bodova Medveščak je zadržao peto mjesto na ljestvici, a u vodstvu je i dalje Klagenfurt. (Hina)