EBEL: Medveščak startao porazom u doigravanju

U prvom susretu četvrtfinala doigravanja EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je na gostovanju u Klagenfurtu izgubio od KAC-a 2:3 (2:1, 0:2, 0:0). KAC je tako u seriji na četiri pobjede poveo 1:0.

Domaćini su poveli u 6. minuti s igračem više pogotkom Jefferyja Shantza, ali su Zagrepčani do kraja prve trećine zabili dva pogotka i na prvi odmor otišli s vodstvom. Strijelci su bili Jonathan Filewich u 7. i Andy Sertich u 15. minuti.

U drugoj trećini je Michael Siklenka poravnao na 2-2 u 35. minuti, a Manuel Geier je dvije minute kasnije pogodio mrežu Roberta Kristana za 3-2, što je na kraju bio i konačni rezultat.

Sudeći prema statistici, utakmica je bila prilično ravnopravna. Naime, Robert Kristan obranio je 30 udaraca, a domaći vratar Andy Chiodo 29.

Podsjećamo, KAC je u osnovnom dijelu sezone bio prvi na ljestvici, a Medveščak osmi. KAC je dobio četiri, a Medveščak dva međusobna dvoboja tijekom tog dijela sezone.

Serija na 4 pobjede sada se seli u Zagreb, u kojem je sljedeći dvoboj na rasporedu 1. ožujka.

Dodajmo da su i ostale bolje rangirane momčadi iskoristile prednost domaćeg terena u prvim dvobojima. Najteže je do pobjede stigao Red Bull u Salzburgu protiv Olimpije. Austrijska momčad slavila je u produžetku s 5-4. Ljubljančani su vodili 1-0, 2-1 i 3-2, a u produžetku je za Salzburg zabio Brent Aubin nakon jedne minute i 42 sekunde igre.

Vienna Capitalsi su pobijedili Graz 99erse s 4-2, a Villach je slavio protiv Linza s 3-0.