EBEL: Medveščak slavio i protiv Villacha!

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka slavili su nad Villachom 4-2 u Domu sportova u susretu 5. kola EBEL lige, te su tako upisali svoju treću ovosezonsku pobjedu...

'Medvjedi' su nošeni uobičajenom sjajnom podrškom Ledene dvorane poveli već u 4. minuti susreta, kada je na asistenciju Franka Banhama pločicu u mrežu zabio Donald MacLean.

Bio je to ujedno i rezultat kojim je završila prva trećina, a drugu su ponovo bolje otvorili "medvjedi“, te su preko Andyja Serticha u 23. minuti poveli 2-0 nakon prethodne asistencije Thomasa Guidarellija. Villach je u igru golom za 2-1 vratio Michael Martin u 30. minuti, ali na odmor uoči posljednje trećine otišlo se s prednošću zagrebačkog sastava 3-1 nakon što je Ryan Kinasewich 30 sekundi prije zvuka sirene zabio na prethodnu asistenciju Jonathana Filewicha.

Medveščak je na najveću prednost na utakmici, od tri gola razlike, došao u 43. minuti preko Johna Hecimovica. Iskoristili su "medvjedi“ igrača više i Hecimovic je na asist Ryana Kinasewicha pospremio pločicu u mrežu. To se vodstvo pokazalo nedostižnim za Villach, koji je do kraja, usprkos naletima, uspio tek smanjiti golom Damona Dereka sedam minuta prije posljednjeg zvuka sirene.