EBEL: Medveščak protiv KAC-a u četvrtfinalu

Hokejaši Medveščaka krenut će u doigravanje EBEL lige s osmog mjesta, a suparnik u četvrtfinalnoj seriji će im biti KAC Klagenfurt. Epilog je to večerašnjeg poraza "medvjeda" od Albe Volan (3-2)...

Zagrepčani su pobjedom u posljednjem, 54. kolu osnovnog dijela sezone u svome Domu sportova mogli skočiti na sedmo mjesto budući da im je na ruku išao poraz Olimpije od KAC-a (4-2). U tom bi slučaju jedini hrvatski predstavnik u ligi u četvrtfinalu išao na drugoplasirani Red Bull Salzburg, branitelja naslova.

No, takav se ishod na koncu nije dogodio. Mađari su u posljednju trećinu ušli s prednošću 2-0 nakon pogodaka Erica Johanssona u 11., odnosno Krisztiana Palkovicsa u 25. minuti.

U četvrtoj minuti posljednje dionice prednost gostiju je smanjio Robby Sandrock, ali je Albu na plus dva vratio Marton Vas nakon manje od dvije minute. Drugi je pogodak za 'Medvjede' u 58. minuti zabio Kenneth Macaulay, ali vremena za preokret više nije bilo.

Prva utakmica doigravanja igra se već u nedjelju u Klagenfurtu, a u polufinale će momčad koja prva dođe do četiri pobjede.