EBEL: Medveščak prosuo sve u posljednjoj četvrtini

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka izgubili su na gostovanju kod Albe Volan u Szekesfehervaru 4-3 u dvoboju 26. kola EBEL lige. Nakon druge trećine vodili su 3-1...

Pad u igri hrvatskog predstavnika posebno čudi jer je došao nakon što su se igrači Teda Satora uvodnih minutu i pol igre u posljednjoj trećini obranili bez većih poteškoća s dvama igračima manje na ledu, te još dodatnih pola sekunde s jednim. Nakon 4,5 minute igre na 3-2 je napokon smanjio Eric Johansson. Tada su Medveščakova kola krenula nizbrdo.

Ukupno su suci gostima dosudili sedam isključenja. Domaćima samo jedno.

Dok su stvari još izgledale dobro, tijekom prve (2-1) i druge (1-0) trećine, 'Medvjede' je predvodila druga napadačka linija. Frank Banham upisao je gol i dvije asistencije, a Thomas Guidarelli i Wacey Rabbit po gol i asistenciju.

Golman Kristan statistički je opet bio na nivou. Skinuo je Mađarima 42 od 46 udaraca unutar okvira gola (91%).