EBEL: Medveščak poražen nakon kaznenih udaraca

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka upisali su u 11. kolu EBEL lige i šesti ovosezonski poraz. Bolji od “medvjeda” u Domu sportova bio je Klagenfurt s 4-3 nakon boljeg izvođenjeg penala...

"Medvjedi" jako mogu žaliti što su ispustili pobjedu iz ruku, budući su vodili od samog početka susreta sve do 26 sekundi prije kraja kada je Klagenfurt, vodeća momčad EBEL lige, postigao izjednačujući gol.

Točnije, zabio ga je Michael Craig na asistenciju Dietara Kalta u trenucima dok je Klagenfurt izvukao golmana.

Medveščak je u posljednju trećinu ušao s dva gola prednosti (2-0) golovima Roka Jakopiča i Joela Prpica. Potom je Gregor Hager u 45. minuti vratio nadu gostima, da bi John Hecimovic Medveščaku ponovo donio dva gola viška (3-1) u 52. minuti susreta.

Ali vodstvo Medveščak nije uspio i sačuvati, pa je tako za smanjenje 3-2 zabio Jeffery Shantz u 54. minuti, prije nego li je domaću publiku rastužio Craig 26 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene.

Nakon što u produžetku nije bilo golova pristupilo se raspucavanju penala, a ondje je austrijska momčad bila s(p)retnija i slavila je golom Gregora Hagera.

Zanimljivo, istovjetim je rezultatom Klagenfurt ove sezone već pobijedio Medveščak, ali tada na domaćem ledu u regularnih 60 minuta.