EBEL: Medveščak pao nakon penala

Hokejaši Medveščaka doživjeli su u susretu 17. kola EBEL lige svoj deveti ovosezonski poraz. Bolja od “medvjeda” bila je ljubljanska Olimpija koja je na kraju slavila sa 6-5 nakon penala...

Drugi je to uzastopni domaći poraz za Medveščaka nakon što ga je u prošlom kolu pobijedio Graz s 5-2.

Ipak, ovoga je puta momčad trenera Teda Satora osvojila barem jedan bod u susretu koji je obilovao golovima.

Medveščak je samo u jednom trenutku susreta imao prednost i to nakon gola Ryana Kinasewicha u 10. minuti susreta koji je donio Medveščaku vodstvo 2-1. Zanimljivo, sve su trećine susreta završene neodlučeno, prva i druga s 2-2, a treća s 1-1, dok u produžetku nije postignut zgoditak.

Olimpija je Golom Andreja Hebara iz 49. minute susreta imala vodstvo 5-4, a konačnih 5-5 u regularnom dijelu postavio je Thomas Guidarelli četiri minute kasnije. Medveščaku je presudio također gol Hebara iz raspucavanja penala.

Inače, najbolji pojedinac kod 'medvjeda' bio je Ryan Kinasewich koji je postigao tri gola, prva tri Medveščakova, ali zagrebački sastav na kraju su koštale neiskorištene prilike s igračem više (0/5), te ih nije mogao spasiti ni ponovo sjajni slovenski vratar Robert Kristan (30 obrana).