EBEL liga: Poraz Medveščaka u Klagenfurtu

U šestom kolu EBEL lige hokejaši Medveščaka gostovali su u Klagenfurtu kod najtrofejnije austrijske momčadi, te za nijansu izgubili 4-3...

Borili su se Zagrepčani baš poput medvjeda. Nakon što je Furey zabio, pokazalo se kasnije, odlučujući pogodak za Austrijance u 54. minuti, Ted Sator u posljednjim je minutama dvoboja riskirao uvjerljiviji poraz izvadivši s leda vratara Roberta Kristana.

Pukim su čudom izjednačenje igrači hrvatskog kluba propustili sedam sekundi prije kraja utakmice, kada je Donald MacLean supersnažnim udarcem pogodio domaćeg vratara Chioda u glavu. Domaćem se junaku od silovitosti udarca maska odvojila od kacige i pala na led, no pak je uspio sačuvati na oduševljenje 4200 bučnih navijača.

Prije dramatične završnice dominacija je tijekom igre prelazila s momčadi na momčad. Medveščak je bolje otvorio utakmicu i u prvih 90 sekundi stvorio tri fantastične prigode. Sve su ih Satorovi igrači propustili, te potom primili gol u šestoj minuti. Strijelac je bio Scofield.

Nakon toga, koruški je sastav navalio na gol gostiju, pri čemu se s nekoliko sjajnih obrana istaknuo Kristan. Andy Sertich izjednačio je ipak u 16. minuti.

Odmah na početku drugog dijela Klagenfurt je poveo nakon sjajne soloakcije Hundertpfunda, no svejedno su drugi dio utakmice zahvaljujući sjajnoj igri s igračem više 'medvjedi' poveli s 3-2. U takvim je okolnostima Rok Jakopič zabio u 24., a John Hecimovic u 27. minuti. Prije spomenutoga odlučujućeg gola u zadnjoj dionici, na 3-3 u 34. je minuti izjednačio Craig.

Bila je to treća domaća pobjeda Klagenfurta ove sezone. Medveščak je izgubio drugi put pri četvrtom gostovanju. Trenutačno se nalazi na sedmom mjestu ljestvice.