EBEL liga: Medveščaku bod u Grazu

Hokejaši Medveščaka izvukli su jedan bod na gostovanju kod vodećeg Graza u 52. kolu EBEL lige. Poraženi su nakon produžetka s 4-3, čime su ponovno pali na sedmo mjesto...

Dva su se puta 'medvjedi' ove sezone iz Graza vraćali s pobjedom, ali treći je put sreća ipak bila naklonjena Austrijancima. Zagrepčani su se tri puta u nedjelju vraćali u igru, u svakoj su trećini hvatali prednost domaćina.

Graz je poveo preko Rodneyja Jarretta u 12. minuti, a stvari je na početak vratio Brad Smyth sedam minuta kasnije. Prednost Austrijancima vratio je već u prvoj minuti druge trećine Warren Norris, a ovaj ju je put 'poništio' Joel Prpic u 24. minuti. Svojim drugim pogotkom Norris je i treći put donio vodstvo Grazu u 47. minuti, a svega nekoliko sekundi kasnije produžetak je za Medveščak izborio Mike Ouellette. Ipak, već nakon 15 sekundi dodatnog vremena Christoph Harand je osigurao dva boda austrijskom klubu.

Loša je vijest za momčad Teda Satora i da su u nedjelju do pobjede došli i svi njegovi konkurenti za peto mjesto, Villach, Klagenfurt i Alba Volan. U preostala dva kola osnovnog dijela natjecanja Medveščak će što povoljniju poziciju uoči doigravanja loviti u utakmicama protiv Linza u gostima i Albe Volan u zagrebačkom Domu sportova.