Duvnjak i Vori na 'plus šest'

Rukometaši HSV-a pobijedili su u prvom dvoboju osmine finala Lige prvaka španjolski Valladolid u Hamburgu 28-22 (11-15).

Imali su Španjolci 15-11 vodstvo na poluvremenu, te 19-15 u 39. minuti. Smanjenjem na 19-16 dvadeset minuta prije kraja utakmice Pascal Hens započeo je seriju domaćih koja je stala na 7-0. Otišli su igrači Martina Schwalba na 22-19 ostavivši goste bez gola osam punih minuta. Pritom su isključeni bili gostujući igrači Havard Tvedten i Asier Antonio Marcos.

Do kraja je hamburška momčad podigla razliku na solidnih šest pogodaka i omogućila si finu zalihu pred uzvrat koji se igra u nedjelju, trećeg travnja, u Valladolidu.

Hans Lindberg i Pascal Hens zabili su za pobjednički sastav po šest golova. Domagoj Duvnjak dodao je jedan, Igor Vori nijedan. Norveško lijevo krilo u redovima gostiju, Havard Tvedten, bio je najbolji strijelac utakmice s osam golova.

U drugom odigranom dvoboju osmine finala švicarski je Schaffhausen stekao neočekivano visoku prednost pred francuskim prvakom Montpellierom pobijedivši na svom parketu 31-26.

Ostale prve utakmice osmine finala, među kojima i zagrebački dvoboj Zagreba CO i Rhein-Neckar Löwena (nedjelja), odigrat će se do kraja tjedna.