Drama na Kantridi: Primorje do povijesne pobjede protiv Mladosti!

Vaterpolisti Primorja EB plasirali su se u finale prvenstva Hrvatske zahvaljujući 8-7 (0-2, 3-1, 3-1, 2-3) pobjedi protiv Mladosti u odlučujućoj, trećoj utakmici polufinala doigravanja odigranoj na Kantridi.

Primorje je pobjedom protiv Mladosti osiguralo finale prvenstva Hrvatske i nastup u Euroligi sljedeće sezone. Uspjeh je utoliko važniji jer će Hrvatska dogodine imati samo dva predstavnika. Mladosti tako nije pomogla niti nedavna smjena trenera Nikolića.

Doduše, Žapci su na najbolji mogući način otvorili susret i poveli s visokih 3-0. No, domaći vaterpolisti se uspijevaju vratiti na 3-3 te novim pogotkom u trećoj četvrtini po prvi puta povesti. Ali tada u bazenu umalo dolazi do tučnjave, a najdeblji kraj je izvukao Igor Hinić koji je isključen do kraja utakmice. K tome, Mladost je morala čak četiri minute igrati s igračem manje.

Igrači Zorana Roje dobro su iskoristili taj period igre i poveli sa 6-3. 'Žapci' su krenuli na sve ili ništa i stigli nadomak preokreta, ali nije bilo dovoljno raspoloženih igrača za potpuni nokaut Riječana.

Primorje će u finalu igrati protiv Juga CO koji je u polufinalu izbacio Mornar BS sa 2-0 u pobjedama.

Prva utakmica finala doigravanja igrat će se za dva tjedna u Dubrovniku, a prvak će postati momčad koja prva ostvari tri pobjede.