Detroit pobjedom kod San Josea izbio na vrh Zapadne konferencije

Hokejaši Detroit Red Wingsa su povećali prednost na vrhu Zapadne konferencije. Poslije pobjede kod San Josea od 5-3 imaju tri boda više od Dallasa, a pet od Colorada...

U prvih osam minuta je Detroit zabio dva pogotka (oba je namjestio igrač utakmice Henrik Zetterberg), te je sve do kraja čuvao prednost od jednog ili dva pogotka prednosti. Zetterberg je nakon uvodne dvije asistencije do 60. minute još postigao i dva pogotka.

Prava golijada se dogodila na utakmica aktualnog prvaka Chicaga i St. Louisa. Pobijedio je domaćin 7-5, iako je na polovici druge trećine imao komotno vodstvo od 5-1. Opuštanje je ponudilo priliku gostima da Chicago napuste s koliko-toliko prihvatljivim porazom. Najbolji igrač na ledu je bio Patrick Kane sa dva pogotka (desetim i jedanaestim u sezoni) i jednom asistencijom, dok je tri put kod pogodaka sudjelovao Tomaš Kopecky.

Nashville je na svom ledu pobijedio Phoenix 3-0, te je time njihov vratar Pekka Rinne sa 33 obrane proslavio sedamnaesti "shutout" (utakmica bez primljenog pogotka) u karijeri. Phoenix je, pak, nedavno bio na nizu od sedam pobjedničkih utakmica, ali ovim su doživjeli drugi poraz zaredom.

Tampa Bay je u pravom smislu riječi ukrala pobjedu kod Toronta. Devet sekundi prije kraja osnovnog dijela ogleda na 3-3 je izjednačio Martin St. Louis, da bi u dodanom vremenu Simon Gagne poentirao za slavlje sastava s Floride u Kanadi.