Čuda izostala, Contador pobjednik Gira

Alberto Contador, 28-godišnji španjolski biciklist, na pravi je način zadržao vodstvo u ukupnom redoslijedu Giro d'Italije, te je po drugi put u karijeri osvojio utrku oko Italije...

Najbolji je bio 2008. godine, a s ružičastom majicom na sebi je završio i ove godine. Prije posljednje 21. etape, koja se u duljini od 26 kilometara vozila oko Milana (pojedinačni kronometar), imao je više od pet minuta prednosti u odnosu na domaćeg aduta Michelea Scarponija, drugog u redoslijedu. Samo je čudo moglo okrenuti situaciju na samom vrhu ukupnog redoslijeda ili pad Contadora.

No, takvo što se nije dogodilo. Dapače, Contador je dodatno povećao prednost budući da je kronometar završio na odličnom trećem mjestu. Bio je 36 sekundi sporiji od etapnog pobjednika Britanca Davida Millara, dok je drugo mjesto osvojio Danac Alex Rasmussen.

Tako je Contador na kraju slavio sa 6 minuta i deset sekundi prednosti u odnosu na Scarponija, dok je treći, također Talijan, Vincenzo Nibali zaostao šest minuta i 56 sekundi.

Hrvatski biciklisti su na kraju završili kao jako dobri u ukupnom redoslijedu. Vladimir Miholjević je bio 31. sa 1h14:38 zaostatka, dok je Robert Kišerlovski završio na 43. mjestu sa 1h33:38 slabijim vremenom od Contadora.

Inače, na kronometru je bolji bio Kišerlovski. Sa dvije minute i 43 sekunde zaostatka je osvojio 65. mjesto, dok je Miholjević zauzeo 112. poziciju sa tri minute i 35 sekundi minusa u odnosu na Millara.